Uwaga na silny wiatr! IMGW znowu ostrzega

Znowu będzie wiało. I to dość mocno, bo z prędkością dochodzącą nawet do 85 km/h. Synoptycy zapowiadają powrót silnych wiatrów na terenie większości polskich województw. Ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane także dla powiatów z naszego regionu. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 11 województw, w tym także dla Dolnego Śląska. – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami od 70 km/h do 85 km/h z południowego zachodu i zachodu – informuje Michał Mercik, dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi aż 85 procent. Komunikat jest ważny dziś, czyli w piątek 8 marca, od godz. 8 do godz. 17.30.

Pierwszy stopień zagrożenia silnym wiatrem oznacza niebezpieczeństwo uszkodzenia budynków i dachów. Możliwe, że dojdzie również do łamania gałęzi i konarów, a także innych szkód w drzewostanie. Niewykluczone są też trudności komunikacyjne. Meteorolodzy zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących sytuacji pogodowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..