Uwaga na silne wiatry! Synoptycy ostrzegają

Uwaga! Synoptycy ostrzegają: Będzie dziś wiało i to mocno. Lokalnie prędkość wiatru w województwie dolnośląskim może dochodzić do nawet 80 km/h. Możliwe są utrudnienia w komunikacji. Alert dotyczy także trzech powiatów z naszego regionu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem na terenie części Dolnego Śląska, w tym powiatu złotoryjskiego, jaworskiego i legnickiego. – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami od 70 km/h do 80 km/h z południowego-zachodu i zachodu – informuje Michał Mercik, dyżurny synoptyk IMGW we Wrocławiu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi aż 85 procent. Komunikat jest ważny dziś, czyli w poniedziałek 4 marca, od godz. 11 do godz. 19.

Pierwszy stopień zagrożenia silnym wiatrem oznacza niebezpieczeństwo uszkodzenia budynków i dachów. Możliwe, że dojdzie również do łamania gałęzi i konarów, a także innych szkód w drzewostanie. Niewykluczone są też trudności komunikacyjne. Meteorolodzy zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów dotyczących sytuacji pogodowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..