Opublikowany: wt, Sie 20th, 2019

Zmiana organizacji ruchu na ul. Jana Pawła II w Lubinie

Od środy, 21 sierpnia, na remontowanej ulicy Jana Pawła II w Lubinie zmieni się organizacja ruchu. Będzie nią można przejechać tylko od strony centrum w kierunku Ustronia.

Kiedy w połowie lipca rozpoczęła się modernizacja tej drogi, wprowadzony został ruch jednokierunkowy – od ulicy Wierzbowej do Bolesławieckiej, czyli kierowcy mogli przejechać tylko od strony skrzyżowania z Auchan do ronda turbinowego.

Już jutro jednak to się zmieni. Przywrócony zostanie ruch w stronę Ustronia, a w stronę centrum zamknięty.

– Przebudowa wkracza w kolejny etap, od jutra, czyli od środy 21 sierpnia, kierowcy będą musieli liczyć się z objazdem, najlepiej przez ulice Hutniczą i Lecha Kaczyńskiego, jadąc od strony Ustronia. Zachęcamy również do skorzystania z obwodnicy południowej, ponieważ od jutra nie będzie można przedostać się od strony Ustronia w kierunku centrum – mówi Marcelina Falkiewicz, rzecznik prezydenta Lubina.

Objazd wyłączonego odcinka zostanie wyznaczony przez ulice Wierzbową, Parkową i Bolesławiecką.

Zmieni się też organizacja ruchu na ulicach osiedlowych odchodzących od Jana Pawła II, czyli Modrzewiowej i Leszczynowej (szczegóły na mapce poniżej). Wyjeżdżając nimi z osiedla będzie można skręcić tylko w prawo.

Pasażerów komunikacji publicznej też czeka ważna zmiana. Z użytku wyłączony zostanie przystanek znajdujący się przy ul. Jana Pawła II. Pasażerowie będą mogli korzystać z zastępczego przy ulicy Wierzbowej.

Przypomnijmy, remont obejmuje fragment ulicy Jana Pawła II od skrzyżowania z ulicą Leszczynową do Jarzębinowej (na wysokości marketu Auchan), a także część ulicy Chocianowskiej – od przejazdu kolejowego do Bolesławieckiej, ale bez ronda.

W ramach inwestycji wymieniona zostanie nie tylko nawierzchnia jezdni, ale wykonane zostaną także chodniki, ścieżki rowerowe oraz nowe oświetlenie. Ponadto wyremontowana zostanie kanalizacja deszczowa, a na skrzyżowaniu z ulicą Wierzbową stanie nowa sygnalizacja świetlna.

Przebudowa powinna potrwać do końca listopada. Inwestycja będzie kosztować 8 mln zł. Miasto zdobyło na nią 3,2 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę pokryje z własnego budżetu.

W przyszłym roku miasto chciałoby rozpocząć drugi etap remontu ulicy Jana Pawła II – od skrzyżowania z Jarzębinową do Hutniczej. – Jeśli uda nam się otrzymać dofinansowanie – zastrzega Falkiewicz. Lubin stara się bowiem o pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Do końca wakacji powinno być wiadomo, czy dostanie dotację.

Organizacja ruchu na Jana Pawła II

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..