Uwaga! Od jutra wjazd do Lubina będzie trudniejszy

Od 18 stycznia zamknięty będzie przejazd kolejowy na ulicy Legnickiej w Lubinie. Taka sytuacja potrwa dwa tygodnie, a kierowcy będą musieli korzystać z objazdu drogą S3, od strony Krzeczyna Wielkiego.

Przejazd będzie zamknięty z powodu trwającej właśnie modernizacji linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica – Lubin – Rudna Gwizdanów.

W czasie zamknięcia zostaną przebudowane tory oraz nawierzchnia drogowa w obrębie przejazdu. Zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Będą też kamery telewizji użytkowej dla rejestrowania zdarzeń na przejeździe. Rejestracja obrazu pozwoli m.in. na identyfikację sprawców naruszeń zasad prawidłowego przekraczania przejazdu, często związaną z uszkodzeniami urządzeń rogatkowych – w efekcie poprawi się  poziom bezpieczeństwa ruchu w tym rejonie

– informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

Co ważne, na czas remontu zmieni się też trasa autobusów linii 5 i 105. Będą one jeździć trasą S3, zamknięte zostaną więc przystanki przy ul. Legnickiej, koło siedziby Tauronu i salonu Toyoty.

Piesi i rowerzyści będą mogli przejść przez przebudowywany przejazd.

Prace będą prowadzone przez całą dobę, również w nocy. Jak podkreśla przedstawiciel PKP PLK, wszystko po to, by maksymalnie skrócić czas przebudowy przejazdu i ograniczyć okres wyłączenia drogi z ruchu.

Przypomnijmy, że remont trasy kolejowej nr 289 ruszył na początku ubiegłego roku. Biegnąca przez Lubin trasa dla pociągów pasażerskich miała być gotowa w połowie tego roku.

To największa obecnie prowadzona inwestycja kolejowa na Dolnym Śląsku. Na 10 stacjach i przystankach poprawi się standard obsługi pasażerów. Odnowione perony zapewnią wygodny dostęp do pociągów. Głównym efektem będzie poprawa stanu technicznego linii, umożliwiająca ruch pociągów z prędkością do 120 km/ godz., towarowych do 80 km/h. Dzięki temu możliwe będzie uruchomienie połączeń pasażerskich pomiędzy głównymi ośrodkami Zagłębia Miedziowego: Legnicą, Lubinem i Głogowem. Całkowita koszt modernizacji wynosi ponad 243 mln zł brutto, z czego ponad 122 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego.

źródło: Lubin.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..