Utrudnienia na A4 w kierunku Wrocławia (AKTUALIZACJA 14:20)

W związku z poranną kolizją na 106km autostrady A4 występują utrudnienia na pasach w kierunku Wrocławia. Za zjazdem Wądroże Wielkie dachowała ciężarowa Scania. Obecnie ruch odbywa się jednym pasem, na czas wyciągania pojazdu na jezdnię będzie konieczność zamknięcia drogi. Wielu kierowców zdecydowało się na objazd już w Legnicy.

Do zdarzenia doszło po godz. 8, kiedy z nieznanych dotąd przyczyn ciężarowa Scania zjechała z prawego pasa na pobocze, zniszczyła bariery energochłonne i zsunęła się ze skarpy. Scania z naczepą przewoziła kilka aut osobowych, cały skład dachował. Kierujący ciężarówką jechał sam, był trzeźwy, nie odniósł poważnych obrażeń i odmówił pomocy obecnemu na miejscu ZRM. Miejsce zdarzenia zabezpieczają strażacy, policja i służby drogowe. Wezwano ciężki podnośnik, który wydostanie cały skład z powrotem na jezdnię. Na czas trwania tych czynności prawdopodobnie dwa pasy w kierunku Wrocławia zostaną zamknięte – usłyszeliśmy na miejscu zdarzenia. Wielu kierowców zdecydowało się na objazd już na wysokości legnickiego węzła z trasą S3. Najkrócej ominąć miejsce zdarzenia korzystając ze zjazdu Wądroże Wielkie a następnie wrócić na A4 drogą Strzegom-Rawicz. Utrudnienia potrwają co najmniej do południa.

___ AKTUALIZACJA ___

O godz. 14:20 służby po usunięciu skutków kolizji udrożniły dwa pasy ruchu w kierunku Wrocławia. Objazd już nie obowiązuje. Życzymy bezpiecznej jazdy.

Dodaj komentarz