Urzędnicy wyjaśnią, jak taniej wymienić piec

Tę informację powinni zapamiętać mieszkańcy chojnowskiej gminy, którzy planują unowocześnić domowe źródła ciepła. W przyszłym tygodniu w tamtejszym urzędzie będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat akcji wymiany nieekologicznych pieców.

Dotychczas mieszkańcy gminy Chojnów, którzy zdecydowali się wymienić piec na ekologiczny nie mogli liczyć na wsparcie finansowe. Tym razem ma być inaczej, bo w urzędzie postanowili połączyć siły z grupą gmin i wspólnie pozyskać fundusze na dofinansowania dla zainteresowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeśli plan się powiedzie, realna dotacja może sięgnąć nawet 85 proc. kosztów kwalifikowanych, co oznacza od 15 do 40 tys. zł ulgi dla jednego domostwa.

Teraz przedstawiciele urzędu gminy czekają na pomocne uwagi mieszkańców. Okazją do ich przekazania, ale i przede wszystkim do zasięgnięcia istotnych informacji na ten temat, będzie spotkanie w przyszły wtorek, 29 stycznia, w Urzędzie Gminy Chojnów przy ul. Fabrycznej 1. Początek o godz. 16.

Dodaj komentarz