Opublikowany: pt, Gru 1st, 2017

Upodobali sobie taniec z pomponami i siatkówkę (FOTO)

zdj. UG Kotla

Kilkudziesięciu uczniów z gminy Kotla przez prawie rok uczestniczyło w dodatkowych zajęciach sportowych. Dziewczęta szczególnie polubiły zajęcia taneczne z pomponami, a chłopcy piłkę siatkową.

Do końca listopada w Szkole Podstawowej i Gimnazjum Gminnym w Kotli były prowadzone dodatkowe zajęcia sportowe i rekreacyjne w ramach Programu „Szkolny Klub Sportowy”.
– Od stycznia do końca listopada dzieci z chęcią przychodziły na godzinne zajęcia, które odbywały się dwa razy w tygodniu. Łącznie w tym roku roku zrealizowanych zostało dwieście dziesięć godzin zajęć – informuje Kamila Suchocka-Szperlik z Urzędu Gminy Kotla.
 W zajęciach uczestniczyło 54 uczniów w trzech grupach. W Szkole Podstawowej powstały dwie grupy dziewcząt – taneczna i ogólnorozwojowa oraz chłopców – sportowa. W Gimnazjum grupa była mieszana dziewcząt i chłopców.
– Młodsze dziewczęta szczególnie polubiły zajęcia taneczne z pomponami, a chłopcy mini piłkę siatkową i ręczną. Gimnazjaliści szczególnie upodobali sobie piłkę siatkową – dodaje Kamila Suchocka-Szperlik.
Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli wychowania fizycznego z danych szkół i opłacane były przez Dolnośląską Federację Sportu we Wrocławiu z dotacji otrzymanej z Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Koszt całego przedsięwzięcia to prawie osiem tysięcy złotych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..