Upały wracają. IMGW ostrzega!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami. Wysokie temperatury mogą doskwierać mieszkańcom województwa lubuskiego i części Dolnego Śląska. Alert obowiązuje także w naszym regionie. 

– Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C – informuje Barbara Wrona, dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Komunikat jest ważny dziś, czyli 24 lipca, od godz. 13 do 19. Prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanego zjawiska szacowane jest na 80 procent.

Pierwszy stopień zagrożenia upałami niesie za sobą ryzyko udaru słonecznego. Możliwe są też uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg i wzrost zagrożenia pożarowego. Synoptycy zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..