Unijny milion na świetlice wiejskie

Już wkrótce na terenie dwóch miejscowości w gminie Pielgrzymka powinny stanąć długo wyczekiwane inwestycje. Mowa o świetlicy wiejskiej w Jastrzębniku oraz Wiejskim Domu Kultury w Pielgrzymce.

Realizacja obu inwestycji jest możliwa dzięki wydatnemu wsparciu ze środków Unii Europejskiej. Na każdą z nich gminie Pielgrzymka udało się pozyskać po 500 tysięcy złotych w ramach operacji na „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne”, objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Świetlica w Jastrzębniku zostanie wybudowana na działkach nr 135/1 i 135/2 (przy obecnym placu zabaw). Będzie to budynek jednokondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym, niepodpiwniczony, kryty dachem wielospadowym o powierzchni zabudowy 167 m2.

Natomiast Wiejski Dom Kultury w Pielgrzymce powstanie przy zabytkowym parku w Pielgrzymce. To także budynek jednokondyfnacyjny pokryty dachem wielospadowym. Wokół budynku powstaną także parkingi. Powierzchnia zabudowy to aż 576,8 m2.

 W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi na budowę obiektów. Planowany termin oddania do użytku obu obiektów to druga połowa 2020 roku.

.

Fot. UG w Pielgrzymce

Dodaj komentarz