Opublikowany: śr, Paź 11th, 2017

Umeblują i ukwiecą Jaworzyńską

Tak zwane meble miejskie jeszcze w tym roku ozdobią ulicę Jaworzyńską w Legnicy. Jedna z głównych arterii miejskich, po trwającym wiele lat i zakończonym w tym roku remoncie, ma być bardziej przyjazna przechodniom. Koszt dekoracji to około 954 tys. zł.

Magistrat wyłonił już firmę, która dostarczy i zamontuje uliczne umeblowanie. – Upiększy ono tę część miasta jeszcze w tym roku – zapewnia Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Na elementy małej architektury składać się będą m.in.: donice – 64 duże i 83 małe, barierki odgradzające jezdnię od chodnika – 17 krótkich i 25 długich, a także 17 ławek z oparciami. Ponadto planowany jest montaż dziewięciu różnej wielkości gazonów wraz ze stojakami na rowery i historyczne zdjęcia tej ulicy.

Z kolei pod zegarem na rondzie w obrębie ulic Andersa i Traugutta zamontowane zostaną półokrągłe donice i kaskadowe wieże kwiatowe. Większości obsadzona zostanie roślinnością zimową.

FOT. UM LEGNICA

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..