Na ulice miasta trafi nowy przegubowiec (WIDEO)

Tabor Jaworskiej komunikacji miejskiej zasilił kolejny Mercedes. Wkrótce ruszy kolejna linia, której celem będzie skomunikowanie obrzeży miasta z centrum. Linia nr 2 ułatwi dojazd na cmentarz, do szpitala, na policję czy do szkół i zakładów pracy, szczególnie w godzinach porannych.

Komunikacja miejska w Jaworze z powodzeniem funkcjonuje już trzy lata. Dbając o komfort podróżujących oraz wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców pierwszy przegubowy, 18 metrowy autobus marki Mercedes-Benz Conecto G jeszcze w tym roku trafi do Jawora, aby w maju wyjechać na ulice, zasilając 2 linię łączącą Osiedle Metalowców,  ul. Kuzienniczą,  Osiedle Słowiańskie oraz Przyrzecze z centrum miasta.
– Zakupiony pojazd zabierze na swój pokład do 180 pasażerów, czyli zdecydowanie więcej niż ten tradycyjny.  Wartość zakupu autobusu to kwota 1.476.00,00 zł brutto, a pierwsze połączenie pilotażowe planowane jest na początku 2022 roku, dzięki któremu finalnie poznamy potrzeby naszej społeczności – czytamy w miejskim komunikacie.
– Projekt utworzenia komunikacji miejskiej zaczynaliśmy od zera, za to z konkretnym planem. Dzięki dużemu zaangażowaniu i przeświadczeniu o słuszności tej inicjatywy, możemy cieszyć się doskonale działającym bezpłatnym transportem na terenie całego miasta. Realizując złożoną obietnicę wyborczą cały czas intensywnie pracujemy nad rozwojem jaworskiego przewoźnictwa, tworząc nowe trasy obsługiwane przez nowoczesne i komfortowe autobusy – podkreśla burmistrz Emilian Bera.
W środę na terenie dworca odbyło się oficjalne przekazanie przegubowca.  Nowa linia ruszy 1 maja 2022r. Do tego czasu będą odbywać się jazdy testowe dostępne dla pasażerów.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code