Ukraińcy nielegalnie pracowali przy produkcji mebli

Aż 13 obywateli Ukrainy niebawem opuści Polskę wskutek decyzji Straży Granicznej w Legnicy. Funkcjonariusze ustalili, że wszyscy pracowali w wołowskim zakładzie produkującym meble, mimo braku oświadczeń o takim zamiarze.

Decyzje wydane wobec Ukraińców to efekt kontroli legalności pobytu, którą funkcjonariusze SG przeprowadzili w zakładzie produkującym meble w Wołowie. Pracowało tam w sumie 17 obywateli Ukrainy.

– W wyniku przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze SG ustalili, że 13 z nich właściciel zakładu nielegalne powierzył wykonywanie pracy. Cudzoziemcy bowiem nie posiadali oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy. Obywatele Ukrainy ukarani zostali mandatami karnymi w wysokości 300 zł, dodatkowo Komendant PSG w Legnicy wydał wobec cudzoziemców decyzje o zobowiązaniu do powrotu na podstawie, których muszą teraz wyjechać z Polski w trakcie 30 dni – informuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze skierują także wniosek do sądu o ukaranie nierzetelnego pracodawcy. Grozi mu wysoka grzywna – nawet do 30 tys. zł.

Dodaj komentarz