Ukradli choremu dziecku plecak z insuliną

Zdjęcie skradzionego plecaka

Rodzice 9,5-letniej dziewczynki proszą o pomoc w odnalezieniu złodziei, którzy wczoraj w centrum Lubina ukradli plecak ich dziecku. Ze stratą samego plecaka najpewniej szybko by się pogodzili, gdyby nie jego zawartość. W środku znajdowała się bowiem glukometr do pompy insulinowej oraz insulina, którą córka od roku musi regularnie przyjmować, bo choruje na cukrzycę. Sprawą zajmuje się już policja. 

Do kradzieży doszło tuż po godz. 18 w jednym z lokali gastronomicznych w rynku. – Córka była na gofrach ze znajomymi. Po wyjściu z lokalu, siedząc już w samochodzie, zorientowała się, że zapomniała plecaka. Wróciła się więc po niego do lokalu, w którym chwilę wcześniej siedzieli. Niestety plecaka już nie było – relacjonuje pani Agnieszka, mama okradzionej dziewczynki.

Plecak jest koloru zielonego z czarnymi dodatkami. W jego wnętrzu znajdował się telefon Xiaomi z osprzętem do pompy insulinowej i z insuliną. Pokrzywdzona bowiem choruje na cukrzycę i od roku musi przyjmować insulinę. Całość warta jest około 1,5 tys. złotych.

Kradzież natychmiast została zgłoszona już na policję. Na kamerach monitoringu widać, jak dwóch ubranych na czarno mężczyzn z wózkami podchodzi do stolika i jeden z nich zabiera plecak. Zdaniem okradzionych złodzieje muszą mieszkać w pobliżu rynku, na co wskazywać ma dalsza część nagrania. Jeden z mężczyzn widziany jest nieopodal z wózkiem, a drugi z dzieckiem na rękach.

Poszkodowanym zależy przede wszystkim na odzyskaniu cennych sprzętów, mniej na zatrzymaniu sprawców. Dlatego też liczą na to, że złodziei ruszy sumienie, gdy zobaczą, co jest w plecaku.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tej kradzieży lub jej sprawców, proszony jest o kontakt z policją lub rodzicami dziewczynki, panią Agnieszką lub Mirosławem Szefer (najlepiej za pośrednictwem Facebooka).

Dodaj komentarz

*

code