Opublikowany: sob, Mar 2nd, 2019

Ukradł telefon znajomej i sprzedał go koledze

Sąd zadecyduje o najbliższym losie dwóch mężczyzn zatrzymanych niedawno przez złotoryjskich policjantów. Pierwszy z nich podejrzany jest o kradzież telefonu komórkowego swojej znajomej, drugi zaś o to, że ten telefon od złodzieja kupił.  

Do złotoryjskiej komendy policji zgłosiła się kobieta, która poinformowała, że znajomy ukradł jej telefonu komórkowego. – Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Według ustaleń policjantów 25-letni złotoryjanin przyszedł w odwiedziny do znajomej. Kiedy kobieta na chwilę dała mężczyźnie telefon, ten wykorzystując zamieszanie oraz jej nieuwagę, wyszedł z mieszkania, zabierając ze sobą telefon komórkowy, którego nie miał zamiaru oddać. Zaraz po tym udał się do kolegi, któremu sprzedał nowy nabytek. Wartość utraconego mienia pokrzywdzona wyceniła na kwotę 800 złotych – informuje starszy sierżant Dominika Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do złotoryjskiej jednostki policji. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 39-letniemu kupującemu zarzutu paserstwa, a 25-latkowi zarzutu przywłaszczenia mienia w warunkach tzw. recydywy, ponieważ wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. O dalszym losie zatrzymanych będzie decydował sąd.

Fot. ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..