Opublikowany: czw, Maj 28th, 2020

Ufundowali nową karetkę dla szpitala (WIDEO)

Kilka firm, dwie podlegnickie gminy, legniccy sędziowie, a nawet parafia – wszyscy połączyli siły, by sfinansować zakup nowej karetki dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Auto kosztowało 164 tys. zł i dziś uzupełniło tabor lecznicy.

Oficjalnie od dziś ósma już karetka będzie przewozić chorych do legnickiego szpitala. Auto jest wyposażone m.in. w grodź, oddzielającą przestrzeń pasażera od kierowcy, co jest szczególnie cenne w dobie pandemii.

Fundatorami nowej karetki są m.in. firmy: BASF i Volkswagen, ale i gminy: Kunice oraz Miłkowice czy parafia w Męcince. Darowizny przekazali za pośrednictwem Fundacji Otwarte Serce. Dziś przedstawiciele większości z nich wzięli udział w przekazaniu samochodu władzom placówki.

Nowy nabytek cieszy i powinien cieszyć nie tylko szpitalny personel, ale przede wszystkim – potencjalnych pacjentów. Pozytywnym zaskoczeniem dla władz lecznicy jest natomiast solidarność, którą wykazały się różne podmioty. Niecodziennie zdarza się bowiem, by siły z lokalnymi firmami czy parafią łączyli światowi producenci, sędziowie i podmiejskie gminy.

Władze lecznicy podsumowują, że na ich konto, dzięki wsparciu firm, instytucji czy osób fizycznych, wpłynęło już niemal 350 tys. zł. Pieniądze są na bieżąco wykorzystywane na zakup środków ochrony, a także sprzętu medycznego, który w kluczowym momencie ma wartość ludzkiego życia.

Więcej w materiale wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..