Udane rozpoczęcie roku szczypiornistek!

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin w pierwszym meczu w 2019 roku rozgromiły derbowego rywala, KPR Jelenia Góra! Spotkanie w ramach pierwszej kolejki rundy rewanżowej zakończyło się pewną wygraną Miedziowych 34:19 (15:9).

Mecz tylko przez kilka pierwszych minut toczył się bramka za bramkę. KPR prowadził 2:1, ale cztery trafienia z rzędu zaliczyły lubinianki. Od tego momentu zaczęło się budowanie przewagi Metraco Zagłębia Lubin i przed upływem dwudziestej minuty było już 10:3. Gospodynie miały spore problemy ze zdobywaniem bramek, a swój dorobek podreperowały nieco w ostatniej fazie pierwszej części spotkania. To jednak Miedziowe schodziły do szatni, prowadząc dość wyraźnie, różnicą sześciu bramek.

W drugiej połowie na parkiecie niewiele się zmieniło. Od początku do lubinianki dyktowały warunku gry i z biegiem czasu powiększały jeszcze swoją przewagę, która zbliżała się do dziesięciu trafień. Kolejne bramki ze skrzydła zdobywała Adrianna Górna, skuteczne były również jej koleżanki, w tym Klaudia Pielesz z pięcioma trafieniami na koncie. Metraco Zagłębie Lubin wygrało pewnie 34:19, a w najbliższą niedzielę (godz. 16:00) w pierwszym meczu na własnym parkiecie w 2018 roku podejmować będzie SPR Pogoń Szczecin.

KPR Jelenia Góra – Metraco Zagłębie Lubin 19:34 (9:15)

KPR: Filończuk, Szczurek, Wierzbicka – Bielecka 2, Basta, Jasińska 4, Jurczyk 5, Kanicka 2, Kobzar 3/3, Najdek, Oreszczuk 3, Skowrońska, Świerżewska, Załoga, Żukowska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 3, Hartman 2, Trawczyńska 3, Buklarewicz 4, Wasiak, Górna 8, Rosińska 2, Ważna 2, Matieli 2, Jochymek, Belmas 1, Pielesz 5, Milojević, Piechnik 2.