Nasze uczelnie w rankingu „Perspektyw”

PWSZ Legnicy

Trzy szkoły wyższe z naszego subregionu zostały odnotowane w tegorocznym rankingu „Perspektyw”. Najlepiej wypadła Państwowa Wyższa Szkoła im. Witelona w Legnicy.

Ranking miesięcznika „Perspektywy” co roku stanowi dla przyszłych studentów solidny drogowskaz, jaką uczelnię warto wybrać. W tym roku uczelnie oceniane były w trzech kategoriach: uczelni akademickich, niepublicznych i PWSZ.

W gronie 43 uczelni niepublicznych znalazło się sześć placówek z Dolnego Śląska. Najlepiej wypadła Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu, która otrzymała 10. lokatę. Uczelnia Jana Wyżykowskiego z Polkowic zajęła 35. miejsce, wspinając się o dwanaście „oczek” wyżej niż rok temu.

W gronie 34 Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych legnicka uczelnia uplasowała się na miejscu 12. Głogowska znalazła się w rankingu dużo niżej, bo dopiero na 26. miejscu.

O tym, jak wypada dana szkoła wyższa w rankingu, decyduje wypadkowa sześciu kryteriów. Pod uwagę brana jest siła naukowa, warunki, w jakich prowadzona jest nauka, innowacyjność uczelni, jej aktywność na arenie międzynarodowej i to, jak jej absolwenci radzą sobie na rynku pracy. Istotny jest też prestiż, jakim cieszy się dana placówka w gronie samej kadry akademickiej w Polsce. Wśród niepublicznych uczelni od lat palmę pierwszeństwa nieprzerwanie dzierży Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Cały ranking dostępny jest tutaj.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..