Ucz się języków obcych za darmo!

Nawet 2 350 osób z naszego regionu może skorzystać z darmowych kursów językowych lub komputerowych, finansowanych ze środków unijnych. Do kogo skierowany jest program i jak można się do niego zapisać?

W projekcie dostępne są bezpłatne szkolenia z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego na poziomie A0,A1,A2,B1,B2,C1,C2, a także zajęcia komputerowe.

Kursy językowe trwają 120 godzin lekcyjnych. Odbywają się raz w tygodniu (maksymalnie 4 godziny lekcyjne z 15-minutową przerwą po dwóch godzinach lekcyjnych) lub dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Grupa liczy 12 osób na jednym poziomie językowym. Zajęcia kończą się uzyskaniem przez uczestników certyfikatu zewnętrznego potwierdzającego zdobycie określonego poziomu biegłości językowej.

Szkolenia komputerowe będą się odbywać w 10-osobowych grupach. Każda z grup będzie uczestniczyć w 100 lekcjach trwających po 60 minut, po 20 godzin na każdy moduł. Dla wszystkich uczestników zostaną zakupione zestawy naukowe (podręcznik, płyta CD i pendrive) Tematyka kursu będzie opracowywana indywidualnie według potrzeb kursantów. Szkolenie obejmie pięć obszarów: informacja, komunikacja, tworzenie treści, bezpieczeństwo, rozwiązywanie problemów.

W kursach z języka angielskiego może wziąć udział 1 320 osób, niemieckiego 660 osób i francuskiego 120 osób, a w szkoleniu komputerowym 250 osób. Projekt skierowany jest do osób fizycznych mieszkających w województwie dolnośląskim na terenie tzw. Legnicko-Głogowskiego Obszaru Interwencji (Jawor, Głogów, Chojnów, Lubin, Legnica; gminy wiejskie – Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Wądroże Wielkie, Złotoryja, Głogów, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Żukowice, Chojnów, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Marciszów, Miłkowice, Ruja, Lubin, Rudna, Gaworzyce, Grębocice, Radwanice oraz gminy miejsko-wiejskie – Prochowice, Ścinawa, Chocianów, Polkowice, Przemków, Bolków).

Celem projektu jest podniesie kompetencji w zakresie języków obcych, obsługi komputera i konkurencyjności osób znajdujących się w trudnej sytuacji na rynku pracy z powodu niskich kompetencji. W wyniku realizacji projektu zostaną podniesione kompetencje językowe u 2100 osób, a 250 osób podniesie swoje kompetencje cyfrowe. Kwalifikacje zostaną potwierdzone certyfikatem wydanym przez certyfikowaną instytucję zewnętrzną. Podnoszenie kompetencji i kwalifikacji przyczyni się do wzrostu konkurencyjności Dolnego Śląska jako regionu zapewniającego poprawę poziomu życia jego mieszkańców przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju.

Szczegółowe informacje na temat kursów oraz zapisów można uzyskać pod nr tel. 574 000 916 i na stronie internetowej organizatora.

Dodaj komentarz