Uciekał quadem przed policją. Co zrobił, gdy wpadł?

10 tys. zł w gotówce i zapominamy o sprawie – tak brzmiała propozycja 49-letniego kierowcy quada, który sam prosił się o kłopoty, aż wreszcie wpadł w ręce mundurowych. Mężczyzna najpierw szalał swoim pojazdem po chojnowskim rynku, a później próbował zgubić pościg. Zanim trafił do policyjnego aresztu, zdążył jeszcze szarpać się z funkcjonariuszami.

O nieodpowiedzialnym zachowaniu 49-latka, który szalał swoim quadem na płycie chojnowskiego rynku, miejscowi policjanci dowiedzieli się od przypadkowych przechodniów. Na miejsce ruszył patrol drogówki.

– Mężczyzna, gdy tylko zauważył oznakowany radiowóz i podawane sygnały do zatrzymania się, gwałtownie przyśpieszył rozpoczynając ucieczkę. Kierujący quadem nie zważając na bezpieczeństwo pieszych, wjechał na chodnik. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla pieszych, którzy musieli odskakiwać, aby uniknąć potrącenia – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Później pościg trwał na drodze 328, w kierunku Rokitek. W pewnej chwili kierowca quada wjechał na pole, a później – w las. Jego tropem ruszyli też chojnowscy kryminalni, którzy po chwili zauważyli, że 49-latek wraca na drogę w kierunku Chojnowa.

Jagoda Ekiert

– W pewnym momencie funkcjonariuszom kryminalnym udało się zablokować drogę quadowi i zatrzymać mężczyznę. 49-latek był bardzo agresywny, szarpał policjantów i nie reagował na ich polecenia. Funkcjonariusze skutecznie obezwładnili mieszkańca powiatu lwóweckiego i poddali go badaniu na zawartość alkoholu, który wykazał, że w jego organizmie znajduje się blisko 2 promile alkoholu – informuje mł. asp. Ekiert.

Kierowca wiedział już, że nie ucieknie mundurowym, postanowił więc załatwić sprawę w inny sposób. Zaproponował policjantom, że wręczy im 10 tys. zł łapówki, o ile zapomną o sprawie i puszczą go wolno.

– Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat – podsumowuje funkcjonariusz Ekiert.

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi zastosowała już wobec nieodpowiedzialnego kierowcy quada dozór policyjny.

Dodaj komentarz

*

code