Uciekał przed policją – miał powody (WIDEO)

Pod wpływem narkotyków i z zakazem prowadzenia samochodu, uciekał przed policją. Mowa o 28-latku, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.Mężczyzna po pościgu, ostatecznie został zatrzymany, dostał dozór policji. Teraz grozi mu nawet 5 lat za kratkami.

 

 

 

 

28-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, to zwróciło uwagę policjantów z drogówki.

– Policjanci legnickiej drogówki dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki fiat, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 21 km/h. W momencie, kiedy funkcjonariusz zbliżał się do osi jezdni i próbował zatrzymać samochód do kontroli drogowej, kierowca gwałtownie przyśpieszył ignorując znaki wydawane przez funkcjonariusza. Mundurowi natychmiast podjęli pościg jednocześnie wydając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Mężczyzna po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się przy jednej z posesji i wysiadł z pojazdu próbując oddalić się do znajdującego się nieopodal budynku mieszkalnego – mówi Anna Grześków z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci złapali uciekiniera. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków, ponadto miał zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym jechał nie posiadał numerów identyfikujących.

– Samochód jakim się poruszał nie posiadał żadnych cech identyfikacyjnych, ponieważ zostały mechanicznie usunięte. Zamontowane tablice rejestracyjne przypisane były do zupełnie innego pojazdu – mówi Anna Grześków

Za ucieczkę przed policją po spożyciu narkotyków 28-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia

Dodaj komentarz

*

code