Opublikowany: pon, Wrz 21st, 2020

Tysiąc sadzonek – wszystkie gratis! (FOTO, WIDEO)

Tysiąc sadzonek drzewek trafiło do mieszkańców powiatu jaworskiego w ramach ogólnopolskiej akcji “sadziMY”. Nadleśnictwo przy ul. Myśliborskiej odwiedziło kilkuset zainteresowanych. Na działki i do ogrodów trafiły m.in. jawory, klony i jarzębiny. Do akcji przyłączyły się przedszkolaki z jaworskiej „czwórki”, które miejsce na drzewka naszykowały przy placu zabaw.

Największym powodzeniem cieszyły się iglaki. Po sosny i modrzewie ustawiła się kolejka w piątek już po godz. 9. Przedszkolakom z czwórki do gustu przypadły jarzębiny – ich owoce nie tylko będą kolorowo zdobiły plac zabaw, ale też będą zimowym przysmakiem dla ptaków. Pracownicy nadleśnictwa wydawali sadzonki w okolicznościowych opakowaniach z dedykacją pary prezydenckiej, która objęła akcję swoim patronatem. Były też instrukcje – sadzonki powinny jak najszybciej trafić do ziemi. Drobne korzonki są bardzo delikatne i łatwo je wysuszyć. Do mieszkańców Jawora i okolic trafiło tysiąc przygotowanych drzewek. W całym kraju dzięki akcji „sadziMY” rozdano ich milion.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..