Opublikowany: wt, Mar 26th, 2019

Tysiąc drzew na minutę w gminie Chojnów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Łomie włączyli się do ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych “Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Młodzież miała okazję pożytecznie spędzić czas na łonie przyrody. Z pomocą przyszli lokalni samorządowcy.

Akcja jest skierowana głównie do młodzieży i ma jej uświadomić, jak ważne jest systematyczne zwiększanie drzewostanu w naszych lasach. Z możliwości tej skorzystali ostatnio uczniowie podstawówki w Starym Łomie, w gminie Chojnów, sadząc w sumie kilkaset nowych drzewek.

Dzieci pracowały pod okiem Tadeusza Hajduka, leśniczego z Biskupina. Do ich działań włączyli się również przedstawiciele władz samorządowych, m.in. starostwa legnicki Adam Babuśka oraz sekretarz gminy Chojnów Honorata Tajchman-Rękoś. Pod opieką Haliny Sowińskiej, dyrektor SP w Starym Łomie, gminnej radnej Elżbiety Ląd i sołtysa wsi Agaty Urszulak uczniowie nauczyli się sporo, sporo też dali od siebie. Padły też deklaracje o kolejnych wyprawach pożytecznych na tereny zielone w okolicy.

źródło, fot. Gmina Chojnów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..