W tym roku Kongres wirtualny

Po raz pierwszy w swojej historii Świadkowie Jehowy przenieśli coroczny Kongres na platformę streamingową. W normalnych warunkach kongresy odbywają się na stadionach, w halach sportowo-widowiskowych, salach konferencyjnych i mniejszych obiektach na całym świecie.

W naszym regionie taki kongres miał się odbyć od 26 do czerwca w hali RCS. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w Lubinie w 2017 r. a uczestniczyło w nim ponad 3 000 osób.  Z organizacji tego wydarzenia zrezygnowano w maju w związku z pandemią COVID-19. Wtedy zapadła decyzja o spotkaniu wirtualnym. Program tegorocznego kongresu pn. Zawsze się radujcie kładzie nacisk na jedność międzynarodowej rodziny i na radość, która jest możliwa nawet w czasach naznaczonych stresem i rozpaczą.
– Chociaż bardzo tęsknimy do wspólnych spotkań twarzą w twarz, to życie jest zbyt cenne, żeby je narażać — mówi Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik prasowy Świadków. Program kongresu został udostępniony w sześciu częściach, z których każda odpowiada przedpołudniowej lub popołudniowej sesji trzech kolejnych dni kongresowych. Tegoroczny program odpowiada na pytania w rodzaju: Co pomaga w znalezieniu i pielęgnowaniu radości? Jak dbać o radość w rodzinie? Jak nie stracić radości w trudnych czasach? Szczególnym punktem programu będzie oparty na Biblii film ukazujący życie Nehemiasza i wysiłki, jakie podejmował, by starożytny naród izraelski służył Bogu z radością. Zainteresowanych odsyłamy do serwisu jw.org.
Na świecie jest ponad 8,6 miliona aktywnych Świadków, a na kongresach w roku 2019 było przeszło 14 milionów obecnych. Tegoroczny kongres, dostępny online w kilkuset językach, może trafić do największej liczby odbiorców w dotychczasowej historii kongresów organizowanych przez Świadków Jehowy.

Dodaj komentarz