Opublikowany: czw, Maj 28th, 2020

Tym razem seniorzy nie dali się oszukać

Oszuści nie próżnują. Tym razem próbowali oszukać kolejne dwie starsze osoby, podając się za wnuczkę, która spowodowała wypadek drogowy. Na szczęście seniorzy zachowali czujność, dzięki czemu nie straciły swoich oszczędności.

Fot. ilustracyjne

Do seniorów dodzwoniła się kobieta, która podawała się za wnuczkę, która spowodowała wypadek drogowy i pilnie musi wpłacić pieniądze, aby uniknąć aresztu.

– Na szczęście obie seniorki doskonale znały metody działania sprawców, rozłączyły rozmowę i  skontaktowały się ze swoim najbliższymi, aby upewnić się, czy faktycznie znalazły się w trudnej sytuacji i potrzebują pieniędzy. Wykonanie takiego telefonu pozwoliło mieszkankom Legnicy sprawdzić tę sytuację i uchronić swoje pieniądze – relacjonuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Rzeczniczka przy tej okazji przypomina, że policjanci nigdy nie proszą o przelanie, przekazanie pieniędzy, ani nie interesują się, ile mamy oszczędności. Nigdy też nie proszą o pozostawienie gotówki w wyznaczonym miejscu.

– Kiedy nie jesteśmy pewni, czy aby na pewno dzwoni do nas wnuczek,  rozłączmy rozmowę i skontaktujmy się z nim lub z  kimś bliskim, by potwierdzić tożsamość. Żadna z osób nam bliskich nie będzie nam miała za złe, że kierujemy się zasadą ostrożności – dodaje policjantka.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..