REGION. Tylko ośmiu do Europarlamentu

IMG_8628Znane są już nazwiska wszystkich kandydatów, którzy powalczą w majowych wyborach o mandaty w Brukseli. Niektórych przedstawili sami liderzy partii lub koalicji politycznych. Pretendentów pochodzących z naszego regionu nie jest zbyt wielu.

Do głosowania na Wojciecha Marciniaka z Prawa i Sprawiedliwości namawiała sama Beata Szydło. Wiceprezes tego ugrupowania politycznego gościła w Lubinie i Legnicy, gdzie osobiście przedstawiła kolegę startującego z dziewiątego miejsca. Marciniak to radny miejski z Polkowic, anglista, prywatny przedsiębiorca, nauczyciel i były szef relacji inwestorskich w biurze zarządu KGHM.

Z kolei prawa ręka Beaty Kempy z Solidarnej Polski, zaprezentowała również jedyną kandydatkę z naszego regionu, legniczankę Joannę Śliwińską-Łokaj. Pretendentka jest właścicielką sali weselno-konferencyjnej Magnolie. Do partii Zbigniewa Ziobry należy od dwóch lat, czyli od chwili powstania tego ugrupowania.

Niewiele natomiast wiadomo na temat wywodzącego się z PJN legniczanina Pawła Paszyna. Lider Polski Razem, Jarosław Gowin, nie przedstawił jeszcze tego kandydata. Do Legnicy i Lubina po raz pierwszy przywiózł za to lokomotywę swej listy, zielonogórskiego europosła Artura Zasadę.

Przypomnijmy, że po jednym kandydacie z Zagłębia Miedziowego mają na swych listach: PSL – Tadeusza Samborskiego pochodzącego spod Prochowic byłego posła tej partii oraz koalicja Twojego Ruchu i Europy Plus – Sławomira Skowrońskiego, radnego miejskiego z Legnicy.

Natomiast aż trzech polityków z dawnego województwa legnickiego wystawiła PO: byłą starostę Annę Brok z Głogowa, dawnego rzecznika konsumentów z Lubina Jana Kotapkę oraz Grażynę Pichlę –radną miejską z Legnicy.

JOM

Dodaj komentarz