Opublikowany: śr, Sie 28th, 2019

Tworzą modę na rowery

Dobra wiadomość dla amatorów jazdy na rowerze. Rusza kolejna edycja happeningu „Jawor na dwóch kółkach. Tym razem promowane będzie korzystanie z powiatowej ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej z Jawora do Myśliborza. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 31 sierpnia, od godz. 15. 

Start będzie miał miejsce na kładce ścieżki rowerowej przy OW Jawornik (ul. Myśliborska). W podgrupach uczestnicy ruszą w blisko 5-kilometrową trasę wypełniając liczne zadania powiązane z rowerami, uwieńczone wieloma nagrodami przekazywanymi bezpośrednio już na szlaku. Organizatorzy wydarzenia informują wszystkich zainteresowanych, że na mecie dostępne będzie miasteczko ruchu drogowego, liczne konkursy, jak zmiana przedniego koła w rowerze z zawiązanymi oczami, rowerowy show, sprawdzenie wiedzy na temat znajomości ruchu drogowego, ciekawe animacje dla dzieci, ciepły poczęstunek dla uczestników, itd.

– Celem akcji jest potrzeba zwiększenia poszanowaniem roli rowerzystów na drodze, a także mając na względzie dość niski stopień wiedzy i umiejętności bezpiecznej jazdy wśród samych użytkowników jednośladów. Pragniemy kontynuować praktyczną edukację połączoną z rekreacyjnym, rodzinnym spędzaniem czasu wolnego. Zależy nam z jednej strony na obniżeniu stopnia wypadkowości z udziałem rowerzystów, ale także pragniemy promować tę ekologiczną i zdrową formę przemieszczania się. Chcemy stworzyć modę na „Jawor na dwóch kółkach”, śladem miast zachodnich. Pośrednio dzięki akcji wpłyniemy także na wytworzenie presji na lokalnej władzy w celu wspólnego podjęcia działań na rzecz budowy infrastruktury rowerowej – mówi inicjator i pomysłodawca happeningu Krzysztof Kowalczyk.

Wydarzenie dofinansowane zostało przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach tzw. Dolnośląskich Małych Grantów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji pod nr tel. 602-359-553 oraz na profilu FB happeningu „Jawor na dwóch kółkach”.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..