Turyści podsumowali sezon (FOTO)

Jaworski oddział PTTK ma już na swoim koncie pół wieku wędrowania. W minionym roku hucznie obchodzono jego 50-lecie działalności. W ubiegłym tygodniu jaworscy turyści spotkali się, aby podsumować kolejny sezon turystyczny.

– To był udany rok. Nasze wędrówki sięgają coraz szerzej. Zwiedzamy nie tylko okolice, ale również Polskę. Mamy wśród nas „wybitnych” turystów, którzy odwiedzili wszystkie miasta i wszystkie parki narodowe. W tym roku byliśmy w Rosji, na Malcie i na Bornholmie – z dumą wylicza turystyczne podboje jaworzan prezes oddziału, Leszek Drabczyk. W uroczystym podsumowaniu wzięli udział goście, którzy na co dzień współpracują z PTTK. Obecny był starosta Stanisław Laskowski, burmistrz Emilian Bera i dyrektor Młodzieżowego Schroniska Krzysztof Kowalczyk.

W pierwszym rzędzie siedzieli także mentorzy lokalnej turystyki, wśród nich Henryk Antkowiak, honorowy członek tej organizacji. – Jaworska turystyka jest w dobrych rękach. Wychowałem sobie godnego następcę. Ja miałem 25 i on ma już 25 lat pracy na swoim koncie. Wszystko idzie jak powinno być – ocenił pracę zarządu doświadczony i zasłużony turysta. Podczas spotkania wręczono odznaki turystyczne, licencje przewodników rowerowych oraz podziękowania dla Szkolnych Kół Turystyki Krajoznawczej i innych współpracowników.

Galeria zdjęć:

.