Tulipanowiec w roli głównej (FOTO, WIDEO)

Ojczyzną tulipanowca są wschodnie i południowo-wschodnie części Ameryki Północnej. Przywędrował do Europy już ponad 300 lat temu i występuje jako drzewo parkowe i ozdobne. Kilka okazałych tulipanowców rośnie w Sichowie, więc mieszkańcy postanowili zrobić im święto.

– Do zabawy i świętowania każda okazja jest dobra – twierdzą sichowianie.

A że kwitnące w czerwcu tulipanowce są ozdobą ich zabytkowego parku postanowili to uczcić. Z powodzeniem już od kilku lat spotykają się przy grillu i biesiadują.

Z roku na rok impreza rozrosła się do rangi powiatowej. Do Sichowa chętnie przyjeżdżają turyści, by na własne oczy zobaczyć jeden z największych w Polsce okazów, ze względu na średnicę pnia. Organizatorzy – rada sołecka Sichowa – przygotowali wiele atrakcji. Na dużej scenie prezentował się zespół strażaczek z Pomocnego Iskierki. Po sąsiedzku wystąpili Chrośliczanie, a Balbinki i Quest przybyły do Sichowa z Legnicy. Odbyły się także pokaz Kuźni Talentów oraz występy dzieci z Przedszkola Publicznego w Męcince. Najmłodszych wymęczyły bezpłatne dmuchańce, a dorośli zabawiali się przy muzyce zespołu Mastar. Wszystkim zabawom przyglądał się główny bohater. Największy tulipanowiec był przystrojony, ma solidne ogrodzenie oraz kolorowe tablice informacyjne.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TVRegionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code