Trzy mandaty po 2.5 tysiąca złotych

W jeden dzień lubińscy policjanci zatrzymali trzech piratów drogowych, którzy za mocno wcisnęli pedał gazu. Rekordzista pędził 230 km/h.

 

To był dzień obfity w mandaty dla kierowców z powiatu lubińskiego. Lubińscy policjanci jednego dnia zatrzymali trzech kierowców. Dwóch z nich przekroczyło prędkość na drodze ekspresowej.

Pierwszy z nich pędził swoim BMW aż 230 km/h. Drugim pojazdem kierowała kobieta, która rozpędziła swojego mercedesa do 189 km/h – mówi aspirant sztabowy Krzysztof Pawlik, zastępca oficera prasowego lubińskiej policji.

Mężczyzna dostał mandat w wysokości 2.5 tysiąca złotych oraz 10 punktami karnymi. Kolejna w kronikach p[policyjnych zapisała się kobieta, które kierowała swój samochód z prędkością 180 kilometrów na godzinę. Ona również otrzymała mandat w wysokości 2.5 tysiąca złotych o raz 10 punktów karnych. Najsurowsze konsekwencje w tym dniu poniósł jednak 20-letni mieszkaniec Lubina.

Mężczyzna kierował swoim samochodem osobowym marki Ford z prędkością 125 kilometrów na godzinę. Oprócz mandatu w wysokości 2.5 tysiąca złotych i 10 punktów karnych, zostały mu jeszcze zatrzymane uprawnienia do kierowania ponieważ przekroczył on dopuszczalną prędkość powyżej 50-ciu kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym – podkreśla aspirant Pawlik.

Lubińscy policjanci apelują do kierowców o przepisową jazdę.

Dodaj komentarz

*

code