Trzeba pomóc pogorzelcom

Poniedziałkowej burzy jedna z rodzin mieszkających w Rzeczycy nie zapomni przez długie lata. Piorun uderzył w budynek gospodarczy, a ten niemal doszczętnie się spalił. Chociaż udało się uratować życie mieszkańców i zwierząt, to straty są ogromne. Sąsiedzi ruszyli z pomocą i uruchomili zbiórkę finansową w Internecie.

Córka wraz z ojcem w chwili zajścia stała na schodach tuż przy wejściu do domu. Piorun uderzył tuż po godzinie 15:00 i wtedy rozpoczęła się akcja ratowania bydła i pozostałych domowników. Na miejscu pojawiła się straż i przystąpiła do ratowania tego, co tylko się dało.

– Pierwsze zastępy po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek zastano część gospodarczą budynku całkowicie objętą pożarem. Strażacy przed przystąpieniem do działań gaśniczych ewakuowali troje mieszkańców z części mieszkalnej budynku w bezpieczne miejsce – mówi Piotr Woźniakiewicz, rzecznik prasowy KP PSP w Głogowie.

Gospodarstwo na szczęście było ubezpieczone i firma zajmuje się już szacowaniem strat. Sąsiedzi uruchomili też zbiórkę na portalu zrzutka.pl, na którym każdy może wspomóc finansowo pogorzelców.

Więcej w materiale TvRegionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code