Trwa remont szpitalnych przychodni

9,5 mln zł będą kosztować prace w legnickim szpitalu, na które placówka pozyskała ze środków unijnych ok. 6,5 mln. Dziś prace trwają w budynkach: 1H i 1C, ale już na początku 2019 r. ruszy remont specjalistycznych poradni w budynku 1D.

Szpital planuje przebudować część pomieszczeń ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i POZ na potrzeby skoordynowanej opieki zdrowotnej. Prace mają służyć profilaktyce i leczeniu pacjentów w trybie ambulatoryjnym.

Przedstawiciele lecznicy podkreślają, że rozpoczęte już prace nie mają wpływu na funkcjonowanie poradni w budynku 1D. Zmieniło się natomiast dojście do diagnostyki obrazowej dla pacjentów spoza szpitala (teraz wyłącznie od zewnątrz budynku przy SOR) oraz dojście do poradni dziecięcej (dziś możliwe wyłącznie przez oddział chirurgii dziecięcej lub przez SOR).

– Większe zmiany zajdą na początku 2019 r., kiedy to prace obejmą przebudowę poradni specjalistycznych z budynku 1D, gdzie obecnie przyjmowani są pacjenci.
Elementem projektu jest dostosowanie istniejącej infrastruktury do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych – informują przedstawiciele szpitala.

Władze placówki w niedalekiej przyszłości planują również zainwestować w sprzęt medyczny. Do placówki ma trafić m.in. aparat do kardiochirurgii, unit laryngologiczny, fotel do podawania wlewów, oprawa nadłóżkowa jednostanowiskowa, unit okulistyczny, autorefraktometr oraz tonometr aplanacyjny i puftonometr. Przychodnie wzbogacą się również o nowy sprzęt komputerowy z oprogramowaniem.

Dodaj komentarz

*

code