Trwa remont Szczytnickiej. Jest pierwsza warstwa asfaltu

Jeszcze półtora roku ma firma Budrim, by zakończyć prace na ul. Szczytnickiej w Legnicy. Jak informuje wykonawca, końca dobiega już układanie wiążącej warstwy asfaltu. Co dotychczas udało się zrobić?

Obecnie na wyłączonym z ruchu odcinku Szczytnickiej, od wjazdu do firmy Lesaffre Ingredients Service Polska do wjazdu do zakładu Top Beton, zakończyło się już układanie wiążącej warstwy asfaltu. Prace w tej części miasta trwają od początku października ub.r. Jakie zadanie wykonali dotychczas budowlańcy?

– Usunięto starą nawierzchnię jezdni i ułożono warstwę wiążącą asfaltu. Wykonano prawie w całości kanalizację deszczową. Zamontowano krawężniki. Usunięto kolizje sieci energetycznej – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Przebudowa całej ul. Szczytnickiej obejmuje ponad dwukilometrowy odcinek jezdni. Powstaną m.in.: chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe oraz pętla autobusowa wraz ze stanowiskiem do ważenia pojazdów oraz nowoczesne oświetlenie – dodaje.

Przedstawiciele magistratu podkreślają rangę inwestycji, wskazując na wagę ul. Szczytnickiej w kontekście układu komunikacyjnego w mieście.

– Stanowi bowiem północny objazd miasta do ul. Bydgoskiej, która wcześniej została przebudowana ze znacznym dofinansowaniem unijnym. Podczas remontów innych ulic, np. Pocztowej i Piastowskiej, właśnie m.in. ul. Szczytnicką będą prowadziły objazdy. O jej przebudowę zabiegali też mieszkańcy, a teraz to zrealizujemy – zaznacza Jadwiga Zienkiewicz, wiceprezydent nadkaczawskiego miasta.

Budrim, który wygrał przetarg na to zadanie, zaoferował cenę ok. 15 mln 735 tys. zł. Termin zakończenia prac to wiosna 2021 r.

Fot., źródło: UM Legnica

Dodaj komentarz

*

code