Trwa cisza wyborcza

Uwaga Czytelnicy. Nim napiszemy komentarz pod którymś z artykułów, powinniśmy zastanowić się dwa razy. Od północy obowiązuje cisza wyborcza, w tym czasie dodawanie komentarzy internetowych, naruszających ją, może skutkować odpowiedzialnością karną. Wykroczenie to zagrożone jest grzywną.

Już w najbliższą niedzielę, 13 października, Polacy wybiorą swoich przedstawicieli w Parlamencie, czyli 460 posłów i 100 senatorów.

Od północy z piątku na sobotę obowiązuje zakaz prowadzenia jakichkolwiek form agitacji. Państwowa Komisja Wyborcza traktuje internet tak jak prasę, stąd nie tylko dziennikarzom, ale i internautom nie wolno zamieszczać treści mających charakter propagandy wyborczej – pozytywnej lub negatywnej.

Natomiast wszystkie informacje i komentarze wyborcze, zamieszczone na portalach do północy są legalne. Cisza obowiązywać będzie do niedzieli, do godz. 21, chyba że z nieprzewidzianych przyczyn głosowanie zostanie przedłużone.

Oczywiście cisza wyborcza nie zamyka drogi internautom do komentowania innych wydarzeń.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..