W trosce o bezpieczne ferie młodych głogowian  

Przed feriami głogowscy policjanci wspólnie z Miejskim Centrum Wspierania Rodziny zorganizowali warsztaty dla uczniów. Dzieci usłyszały, jak bezpiecznie spędzać wolny czas na wyjeździe czy w domu i uczestniczyły w zajęciach na lodowisku.

Warsztaty takie odbywają się cyklicznie przed feriami.

– Mówimy nie tylko o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw na sankach, lodowisku czy na stoku narciarskim, ale również przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Tym razem zajęcia warsztatowe połączono z praktyką na bezpiecznym lodowisku.

Uczniowie uczyli się zasad udzielania pierwszej pomocy, a zajęcia prowadziła Młodzieżowa Drużyna Ratownicza.

– Pamiętajmy, że dzieci często nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa lub je lekceważą – dodaje Bogdan Kaleta. – W naszym regionie dotyczy to szczególnie korzystania z zamarzniętych zbiorników wodnych jak z lodowisk.

Policjanci stale przypominają o takich zagrożeniach i apelują, aby rodzice uświadomili to także swoim pociechom.

W czasie zimowego wypoczynku głogowscy policjanci będą też prowadzić akcję „Bezpieczne Ferie”. Szczególną uwagą objęta zostanie młodzież, która pozostaje w domach. Wtedy kontrolowane są miejsca gromadzenia się młodych ludzi, lokale, klatki schodowe, okolice marketów czy obiekty szkolne.

Fot. KPP Głogów  

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..