W trosce o bezpieczeństwo seniorów

W nawiązaniu do przeprowadzonej w listopadzie 2018 r. debaty społecznej pt. „Bezpieczny Senior”, Komenda Powiatowa Policji w Jaworze serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w ewaluacji tego przedsięwzięcia, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek 12 sierpnia 2019 r. o godz. 18 w Gminnym Obiekcie Kulturalno-Edukacyjnym w Męcince.

Na wstępie zostanie przedstawiony i omówiony proces realizacji wniosków i problemów wskazanych w trakcie pierwotnej debaty. Następnie ponownie zostaną przybliżone mechanizmy działania oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. „wnuczka” czy „policjanta” jak również zagrożenia wynikające z wizyt akwizytorów i inkasentów w aspekcie zawierania niekorzystnych umów na zakup towarów i usług. Ponadto porozmawiamy o poprawie bezpieczeństwa osób starszych w ruchu drogowym. Nie zabraknie również dyskusji na temat problemów nurtujących seniorów w przedmiotowych zagadnieniach. Ponadto policjanci przedstawią uczestnikom spotkania kilka rad, które znacznie poprawią ich bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Należy zdać sobie bowiem sprawę, że w Polsce codziennie dochodzi do  przestępstw na osobach starszych. Niestety wciąż wielu seniorów nie jest świadomych, jakie ryzyko niesie ze sobą telefon od pseudo “wnuczka”, a przestępcy i metody ich działania wciąż się zmieniają. Prelegentami na spotkaniu będą nie tylko policjanci z jaworskiej komendy lecz również przedstawiciele instytucji pomocowych. Spotkanie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 18 w Gminnym Obiekcie Kulturalno-Edukacyjnym w Męcince.

źródło: KPP Jawor

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..