Trenują pod okiem fachowców

Ruszyła kolejna edycja programu Trener Osiedlowy. Na kilku wybranych boiskach przyszkolnych w mieście organizowane są bezpłatne zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Młodzi głogowianie pod opieką doświadczonych szkoleniowców pracują nad kondycją i umiejętnościami na ośmiu przyszkolnych boiskach sportowych. Zadaniem prowadzących zajęcia animatorów jest zachęcenie dzieci i młodzieży do fizycznej aktywności i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

– Są to zajęcia bardziej popularyzujące sport niż przygotowujące do takiego zawodowego trenowania. Mamy ośmiu trenerów, którzy kilka razy w tygodniu spotykają się z dziećmi i po prostu bawią się z nimi. Oprócz samych zajęć na boiskach organizowane są też różnego rodzaju wyjścia czy rekreacyjne wycieczki – mówi Alicja Męczyńska z Chrobrego Głogów S.A.

Zdaniem inicjatorów projektu – młodzi ludzie mają wiele możliwości rozwijania sportowych pasji, ale z nich nie korzystają, bo wolą spędzać wolny czas przed komputerem. Widać to między innymi na świecących pustkami podwórkach. Dlatego program Trenera Osiedlowego jest tak ważny, bo wyciąga dzieci i młodzież z domów.

– Te dzieci niekoniecznie wiedzą co zrobić z tą piłką, z którą idą na boisko. Ciężko jest ze znajomością zasad gier, nam wydaje się to takie proste i banalne – siatkówka, koszykówka czy piłka nożna, a dla wielu dzieciaków jest to coś nowego. Odgrzebujemy też takie zapomniane dyscypliny sportu jak na przykład ringo czy gra w kozła i naprawdę dzieci są zaskoczone, że można się tak fajnie bawić – dodaje Alicja Męczyńska.

Podczas zajęć trenerzy uczą młodych ludzi zasad fair play, współpracy w grupie i kreują właściwe wzorce zachowań. Szczegóły dotyczące projektu oraz harmonogram zajęć na poszczególnych boiskach znaleźć można na stronie internetowej Chrobrego Głogów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..