Opublikowany: czw, Cze 18th, 2020

Traktorzysta na podwójnym gazie

Przed sądem stanie 50-latek, którego zatrzymali wczoraj jaworscy funkcjonariusze. Mężczyzna jadąc ciągnikiem rolniczym na „podwójnym gazie” wjechał w ogrodzenie jednej z posesji uszkadzając je. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 15.30 oficer dyżurny otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w jednej z miejscowości na terenie naszego powiatu. Zgłaszająca poinformowała także, iż kierowca ciągnika rolniczego  prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu i prowadząc pojazd w takim stanie, wjechał w ogrodzenie jej posesji.

Policjanci, który przyjechali pod wskazany adres potwierdzili fakt uszkodzonego ogrodzenia, a traktorzystę napotkali kilka metrów dalej. Zatrzymany do kontroli drogowej mężczyzna to mieszkaniec powiatu jaworskiego. W trakcie interwencji mundurowi wyczuli od  50-latka silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5  promila. Funkcjonariusze zatrzymali nie tylko nietrzeźwego traktorzystę, ale i jego prawo jazdy. Teraz mężczyzna odpowiadać będzie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Według Kodeksu Karnego za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz kierowania pojazdami.
Źródło: KPP Jawor, fot. archiwum RF

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..