Tragedia w Złotoryi. Syn zabił swoją matkę

Prokuratura Rejonowa w Złotoryi prowadzi śledztwo przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, który kilka dni temu zabił swoją 84-letnią matkę. Sprawca przyznał się już do zarzucanego mu czynu.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak podaje portal złotoryjska.pl o zabójstwie powiadomiła policję zaniepokojona rodzina, która otrzymała informację od sąsiadów, że w mieszkaniu kobiety i jej syna słychać było niepokojący hałas. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali nieżyjącą 84-latkę. Przebywał tam też jej 48-letni syn.

Sekcja zwłok kobiety wykazała liczne obrażenia głowy zadane twardym przedmiotem. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Złotoryi. – Państwo mieszkali razem w zgodzie. Wcześniej nie było z nimi problemów. Nie jest to rodzina patologiczna, z problemami alkoholowymi czy też uzależniona od innych środków – informuje Danuta Górecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Złotoryi. – Wiadomo natomiast, że pan był chory. Wielokrotnie był pacjentem złotoryjskiego szpitala psychiatrycznego. Od 2014 roku jest on całkowicie ubezwłasnowolniony, a prawną opiekę nad nim sprawowała jego mama. Przyznał się już do winy – dodaje prokurator, która ze względu na rodzinny charakter sprawy, nie chce ujawniać więcej szczegółów dotyczących śledztwa.

Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu.

Dodaj komentarz