Tragedia na drodze. Czołowo zderzyły się dwie ciężarówki (FOTO)

Nie żyje drugi z kierowców ciężarówek, które czołowo zderzyły się na krajowej „trójce”, tuż za Bolkowem w powiecie jaworskim. 

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj po godz. 20 na, na 438. kilometrze drogi prowadzącej z Bolkowa do Jeleniej Góry. Ciężarówki zderzyły się na niebezpiecznym i wąskim zakręcie. Służby ratunkowe miały problem z wydostaniem kierujących z kabin.

W akcji brało udział 16 zastępów straży pożarnej z Jawora, Legnicy i Jeleniej Góry. Przy próbie ratowania kierowców konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu.

– Uwolnienie poszkodowanych z zakleszczonych kabin było wyjątkowo trudne ze względu na mocne konstrukcje kabin – powiedział nam st. kpt. Daniel Malinowski z PSP w Jaworze.

Jeden z rannych kierowców był nieprzytomny, drugi był świadom, ale znajdował się w bardzo ciężkim stanie. Niestety, mimo wysiłków ratowników obaj zmarli po przewiezieniu ich do szpitala.

Wiele problemów sprawiło służbom odblokowanie drogi. Do usunięcia wraków ciężarowego mercedesa i renault potrzebny był specjalistyczny holownik wyposażony m.in. w żuraw do podnoszenia dużych obiektów.

Przyczyny tragicznego wypadku ustala policja.

Dodaj komentarz