To jest to, na co czekali mieszkańcy

To jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Chocianowie i najbardziej wyczekiwana przez mieszkańców. Rozpoczęła się przebudowa arterii drogowej przy ulicy Wesołej, Armii Krajowej aż do Centrum Przesiadkowego. Wszystko po to, by mieszkańcy oraz przyjezdni mieli doskonały dostęp do połączeń kolejowych.

To inwestycja, na którą czekali mieszkańcy Chocianowa. Przy ulicy Wesołej i Armii Krajowej powstaną nowe drogi, chodniki, a w niedalekiej przyszłości pojawi się również nowe oświetlenie – nie tylko w tym miejscu, ale i w całej gminie.

Przebudowa tej arterii wiąże się długofalowymi koncepcjami rozwoju naszej gminy, bo jak wiemy po ponad 20 latach do Chocianowa powraca kolej. Dlatego też, aby to całe miejsce było dobrze zorganizowane, główna droga dojazdowa musi temu służyć. Aby mieszkańcy naszej gminy, ale też i spoza mogli w komfortowych warunkach dojechać właśnie też na kolej – informuje Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

Mieszkańcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami w ruchu w najbliższym czasie.

Tutaj w osiedlu będą montowane krawężniki, później będzie wykonywana nawierzchnia asfaltowa. Natomiast biorąc pod uwagę całość inwestycji, to przede wszystkim mieszkańcy muszą się przygotować na problemyz parkowaniem w niektórych miejscach, np. niektóre zatoki z racji tego, że będzie tam wymiana krawężników, będą po prostu wyłączone z ruchu przez jakiś czas. Zmieni się także lokalizacja odbioru śmieci – zaznacza Paweł Oporek, kierownik budowy firmy Fobis.

Koszt tej inwestycji to trzy miliony złotych. Pieniądze na ten cel prawie w całości gminie udało się pozyskać z dofinansowania. Zgodnie z umową firma na wykonanie remontu ma czas do marca przyszłego roku. Kierownik budowy Paweł Oporek zaznacza jednak, że pracownicy dołożą wszelkich starań, żeby przebudowa zakończyła się jeszcze w tym roku.


Dodaj komentarz