Opublikowany: pon, Lut 27th, 2017

Tłumy na spotkaniu z charyzmatycznym księdzem (FOTO)

DSC01348W niedzielne popołudnie drzwi domu prowadzonego przez Cichych Pracowników Krzyża otworzyły się przed gośćmi przybywającymi na spotkanie z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim.

Charyzmatyczny duchowny opowiadał nie tylko o swoim życiu, Ormianach czy fundacji. Jednym z poruszonych przez niego tematów była współpraca nad przedmową do książki młodej głogowianki.

Niespełna miesiąc temu w Głogowie odbyło się spotkanie autorskie Sandry Błażejewskiej na temat książki “Wołyń 1943…”. Już wtedy sporo się mówiło o próbach zaproszenia ks. Isakowicza-Zaleskiego jako człowieka, który żywo angażuje się w relacje polsko-ukraińskie. Wczoraj, za sprawą Towarzystwa Ziemi Głogowskiej, mieszkańcy miasta mogli poznać kulisy powstania książek, publikacji i wierszy kapłana. Nie zabrakło osobistych pytań o przeszłość i rodzinę.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski odniósł się do działalności służb bezpieczeństwa, tzw. “teczek Kiszczaka”, kontrowersji wokół Lecha Wałęsy i innych wątków dotyczących najnowszej historii Polski. Publiczność dopisała w tak dużej liczbie, że organizatorzy musieli dostawiać krzesła. Dodajmy, że przed spotkaniem, o godzinie 12.30, duchowny odprawił w kaplicy u Cichych Pracowników Krzyża mszę w intencji ofiar rzezi wołyńskiej.

.

Fot. Piotr Gajek

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..