Test na Covid w aptece? We Wrocławiu robi je jedna apteka !

Od czwartku testy na koronawirusa można wykonać także w aptekach. W całym kraju na razie są tylko 64 takie punkty. Na Dolnym Śląsku takie testy znajdziemy tylko w trzech placówkach: we Wrocławiu, w Żarowie i Kłodzku.

Zainteresowanie aptek projektem okazało się jednak niewielkie. Dziś rano taki test można było zrobić jedynie w 64 aptekach, choć minister zdrowia na Twitterze przyznał, że kolejnych 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe.

Test jest opłacany przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie jest na niego potrzebne skierowanie. Pacjent otrzyma wynik za pośrednictwem sms-a lub przez Internetowe Konto Pacjenta. Jak zapewnia resort zdrowia, test antygenowy robiony w aptece jest szybki, wynik otrzymuje się już po kilku -kilkunastu minutach.

W przypadku negatywnego wyniku testu, otrzymamy Unijny Certyfikat COVID ważny 48 godzin, a po dodatnim wyniku – zostaniemy skierowani na izolację domową. Po 10 dniach otrzymamy Krajowy Certyfikat COVID, świadczący o ozdrowieniu, który jest ważny tylko w Polsce.

Dodaj komentarz