Teatr w świecie gier komputerowych (WIDEO)

Widzowie Teatru Modrzejewskiej znają ich ze sceny, tym razem mogą wejść z nimi w interakcję za pomocą kontrolera. Mowa o Mateuszu Krzyku, Aleksandrze Listwan i Pawle Palcacie, którzy wystąpili w kryminalnej grze „Criminal Expert”. Kto jest zabójcą?

Gry komputerowe od dawna przyciągały dzieci, wzbudzając przy tym często niezdrowe emocje rodziców i odbierając motywację nauczycielom z powołania. Rozumie ten, kto pamięta tytuły sprzed lat. Szczególnie z czasów, gdy branża elektronicznej rozrywki nie była jeszcze tak dochodowa i prestiżowa.

Dziś gry komputerowe wyznaczają popkulturowe trendy, są też bezdyskusyjnie formą sztuki. Udział w produkcjach biorą ludzie kina największego światowego formatu, poważne kluby sportowe tworzą sekcje e-sportu, jedna generacja konsol rozchodzi się w setkach milionów egzemplarzy.

Więcej w materiale wideo TVREGIONALNA.PL:

W świat ten wkroczyli właśnie aktorzy Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. Jak przyznają – nie należą do graczy, a i praca przy „Criminal Expert” była wyzwaniem nowym. Zaczęło się od telefonu, jaki były legnicki policjant Robert Lemański wykonał do znajomego aktora, prosząc o wskazanie odpowiednich ludzi do tego zadania.

„Criminal Expert” ma formę interaktywnego filmu. Legniccy aktorzy są tu podejrzanymi, a gracz – przesłuchującym ich śledczym, który wpływa na rozwój wydarzeń swoją wnikliwością i decyzjami. Kto okazuje się zabójcą? Tego nie zdradzimy. Co ciekawe, do dziś nie wiedzą tego nawet sami aktorzy.

Gorąco polecamy, szczególnie miłośnikom teatru oraz tym, którzy graczami nie są. Być może dzięki „Criminal Expert” zmienią ocenę statystycznego gamera.

Dodaj komentarz

*

code