Teatr Modrzejewskiej odkrywa nieznane karty swej historii (WIDEO)

W Teatrze Modrzejewskiej otwarto drugą z zaplanowanych trzech wystaw cyklu „Teatr w sercu miasta”, które podsumowują 175-letnią historię sceny dramatycznej w Legnicy. Po wystawie ilustrującej niemieckie dzieje instytucji przyszedł czas na ekspozycję poświęconą blisko dwudziestoletniej działalności Rosyjskiego Teatru Dramatycznego.

Ruski Dramaticzeski Tietr Siewiernej Grupy Wojsk czyli Rosyjski Teatr Dramatyczny Północnej Grupy Wojsk – to instytucja, która w teatralnym gmachu w sercu legnickiego rynku funkcjonowała od 1945 do 1964 roku. Wówczas to, powstające tu sztuki, grano wyłącznie w języku rosyjskim.

Na wystawę zatytułowaną składają się pamiątki związane z radziecką historią instytucji, mieszczącej się w poniemieckim teatralnym gmachu. Jeszcze do niedawna ten rozdział w dziejach legnickiej sceny stanowił białą plamę. Informacji zachowało się bowiem niezwykle mało. Dziś, dzięki zaangażowaniu pracowników teatru, ale także pomocy jego rosyjskich przyjaciół, luka wypełniła się bogatą treścią.

więcej w materiale wideo poniżej

Dodaj komentarz