Taniej za śmieci

śmieciLEGNICA. Od dziś dostępne są nowe deklaracje śmieciowe. Ich wypełnienie jest warunkiem ponoszenia niższych opłat za wywóz odpadów. Obniżone stawki zaczną obowiązywać od 1 lutego tego roku.

Pod koniec grudnia radni zdecydowali o zmniejszeniu opłat za wywóz śmieci. Znaczącą różnicę odczują mieszkańcy, którzy zdecydowali się na selektywną zbiórkę odpadów. Od przyszłego miesiąca zapłacą o 4 zł mniej: zamiast 13,7 zł – 9,7 zł. Natomiast lokatorzy, którzy nie chcą segregować śmieci, zapłacą tylko o 80 groszy mniej: zamiast 17,80 – 17 zł.

– Chociaż to czysty absurd, deklaracje składać musimy ponownie, bo rząd i posłowie zaniedbali sprawę, która dotyczy milionów Polaków – przyznaje prezydent Tadeusz Krzakowski. – Wraz z innymi samorządowcami zabiegałem o zmianę przepisów ustawy na forum Związku Miast Polskich. Do dziś nie doczekaliśmy się reakcji – dodaje.

Nowe deklaracje dostępne są w urzędzie miasta – pl. Słowiański 8 – i siedzibie straży miejskiej przy alei Rzeczypospolitej 3 oraz na stronie internetowej: http://portal.legnica.eu/strona-930-gospodarowanie_odpadami_druki.html. Wypełnione druki przyjmowane będą w obu tych instytucjach.

Osoby prawne i jednostki organizacyjne powinny złożyć deklaracje najpóźniej do 15 lutego, zaś osoby fizyczne mają czas do połowy marca.

JOM

Dodaj komentarz