Taciak czwarty w Memoriale Stanisława Szozdy

Zawodnik CCC Sprandi Polkowice Mateusz Taciak znalazł się tuż za podium w Memoriale Stanisława Szozdy w Prudniku. Oprócz 33-latka w pierwszej dziesiątce uplasowało się trzech innych „pomarańczowych”.

Zawodnicy mieli do pokonania 30 rund, po 1,6 kilometra każda. Daje to łącznie 48 km. Barw polkowickiego klubu bronili: Michał Paluta (ubiegłoroczny triumfator), Mateusz Taciak (triumfator sprzed dwóch lat), Jakub Kaczmarek, Leszek Pluciński, Marcin Mrożek, Piotr Brożyna i Patryk Stosz. Najlepiej z tego grona poradził sobie Mateusz Taciak, który punktował najregularniej, kończąc zmagania na czwartym miejscu. Zwyciężył Paweł Bernas z grupy Domin, wyprzedzając Jacka Morajko i Andrzeja Bartkiewicza (obaj Wibatech 7r Fuji).

W czołowej dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech innych cyklistów CCC Sprandi Polkowice: Patryk Stosz był czwarty, Michał Paluta – ósmy, a Piotr Brożyna – dziewiąty. Przyzwoite lokaty zajęli również: Jakub Kaczmarek (16), Marcin Mrożek (17) oraz Leszek Pluciński (19).

W zawodach wystartowali też cykliści Chrobry Scott Głogów. Na uwagę zasługuje przede wszystkim udany występ Piotra Konwy, który ukończył memoriał na siódmym miejscu. Oprócz niego swoich sił w prudnickim kryterium próbowali także: Artur Jatczak, Jędrzej Borowski, Damian Wsół, Paweł Szóstka, Adam Jagieła i Dawid Adamczyk. Żaden z wymienionych jednak nie ukończył wyścigu.

Fot. CCC Team via Facebook

Dodaj komentarz