Szymyślik: Z Azotami można wygrać

W niedzielę o godzinie 13:00 w hali Regionalnego Centrum Sportowego szczypiorniści Zagłębia Lubin podejmować będą KS Azoty Puławy. Przed ostatnim meczem w 2018 roku rozmawialiśmy z rozgrywającym Miedziowych, Mikołajem Szymyślikiem.

Co można powiedzieć o naszym najbliższym rywalu?

Jest to silny rywal lecz jak pokazały wyniki w tym sezonie można z nimi wygrać.

Azoty to zespół z czołówki, jednak wiele razy pokazywaliśmy, że potrafimy z nimi grać. Liczymy na podobny scenariusz, ale tym razem z happy endem.

Ostatnie kilka sezonów toczyliśmy z nimi wyrównane spotkania. Inauguracja tego sezonu nie za bardzo nam wyszła w Puławach ale to przez nasza nerwowość i bardzo słabą skuteczność. Walka była i walka będzie w niedzielę.

Już w Zabrzu pokazaliście, że potraficie się postawić ścisłej czołówce.

Tak. Mecz w Zabrzu pokazaliśmy się z dobrej strony, ale zagraliśmy go falami. Prowadząc na początku spotkania, przed przerwą i po przerwie oddaliśmy Górnikowi prowadzenie. Końcówkę zagraliśmy lepiej dlatego udało się dogonić wynik lecz nie udało się wyrwać punktów.

Azoty w tym sezonie nie uniknęły kilku niespodziewanych wyników. To, że można z nimi wygrać pokazał m.in. Piotrkowianin. Byłeś zaskoczony wynikiem z Piotrkowa?

Tak jak mówiłem z Azotami można wygrać, co pokazał już Piotrkowianin. Piotrków to trudny teren dla każdego zespołu. W zeszłym roku Azoty w Piotrkowie wygrały dopiero po rzutach karych.

Wczoraj był 6 grudnia, czyli Mikołajki. Dostajesz czy raczej, jak przystało na Mikołaja, rozdajesz prezenty?

Oczywiście, że rozdaję. Mamy od dwóch dni Choinkę w domu i dzieci nie mogły się już doczekać co im przyniesie Mikołaj. W tym dniu odchodzę też imieniny i zawsze jakiś prezencik od żony i dzieci dostaje, za co im bardzo dziękuje.

Co prawda mecz zagramy trzy dni później, ale chyba najlepszym prezentem mikołajkowym dla Was i kibiców byłoby zwycięstwo nad Azotami.

Tak taki prezent ja i cały zespół byśmy sobie życzyli. Wyjdziemy na parkiet żeby wygrać to spotkanie i wierze, że trzy punkty zostaną w Lubinie