Szymon Osowski o jawności i demokracji

Ciekawy wykład na temat dostępu do informacji publicznej wygłosi dziś Szymon Osowski, jeden z najbardziej wpływowych polskich prawników i ekspert od jawności życia publicznego. Spotkanie odbędzie się w sali klubowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. Ma ono charakter otwarty dla wszystkich.

Szymon Osowski, prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, zajmujący 27. miejsce na liście 50 najbardziej wpływowych prawników 2017 przygotowanej przez Dziennik Gazetę Prawną przyjedzie do Złotoryi aż ze Szczecina, żeby wygłosić wykład pt. „Bez jawności nie ma demokracji. Jak skutecznie dochodzić jawności”.

Wykład odbędzie się w sali klubowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak można pozyskiwać informacje od organów władzy publicznej (np. samorządu) oraz jakie informacje są jawne i co robić, kiedy władza nie chce informacji udostępnić. Jaki jest związek między prawem dostępu do informacji publicznej a demokracją? Tego z pewnością dowiesz się na wykładzie poprowadzonym przez szanowanego w Polsce eksperta od jawności życia publicznego! – zachęca Kacper Pawłowski, jeden z organizatorów dzisiejszego spotkania.
Będzie to już drugi wykład z cyklu „Złote wieczory popularnonaukowe”, w ramach którego do Złotoryi przyjeżdżają ludzie związani ze światem nauki czy ciekawi praktycy. Miesiąc temu miasto odwiedziła dr Sylwia Spurek – zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich.

Wykład Szymona Osowskiego rozpocznie się o godz. 17 w sali klubowej ZOKiR-u przy pl. Reymonta 5. Zapraszamy!

Fot. siecobywatelska.pl

Dodaj komentarz