Szybkie samochody i kobiety za kółkiem (FOTO, WIDEO)

Weekend w Złotoryi minął pod znakiem sportów motorowych. Do miasta zawitały huczące maszyny z całego Dolnego Śląska, które wzięły udział w rajdzie Rally-Masters. Oprócz zawodowych rajdowców za kierownicą pojawiły się kobiety. Z okazji ich święta w ramach rajdu odbył się KJS Babskie Ściganie. Panie pokazały co potrafią!

KJS to Konkursowa Jazda Samochodem. Zawodnicy wykazują się umiejętnościami techniki jazdy oraz zaliczają próby czasowe na trasie o długości ponad 20 km. Z zaproszenia Automobilklubu Złotoryjskiego skorzystało 25 załóg, wśród których byli panowie, panie i pary mieszane. Za kierownicą panie potrafią sobie radzić doskonale i zawstydziłyby niejednego kierowcę. Takiej okazji nie przegapiła Ira Świecik z Leszczyny.

– Jest super, bo trochę ślisko. Niestety jak zwykle kłopoty z autem ale dajemy radę – powiedziała nam właścicielka audi, która ma już za sobą starty w rajdach amatorskich. W wypucowanym fordzie spotkaliśmy debiutantki ze Złotoryi, które postanowiły sprawdzić się w KJS z okazji święta.

– Doskonała zabawa, jest świetnie, fantastycznie się bawimy bo o to nam chodziło – powiedziała nam Monika Chrabąszcz, której w roli pilota towarzyszyła Dominika Krysiak. Wielu zawodników traktuje jednak KJS na poważnie. Ukończenie złotoryjskiego konkursu uprawnia do uzyskania licencji sportu samochodowego stopnia RN.

Kiedy amatorzy i ciekawscy próbowali swoich sił w KJS rasowi rajdowcy ścigali się w Rally-Masters m.in. w SKJS czyli w kategorii Super. Trasa do pokonania wynosiła ponad 120 km. Była to jednocześnie runda Amatorskich Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Tu popisali się w swoich klasach m.in. załogi z Wrocławia i Świdnicy.

– Tym razem obyło się bez niespodzianek, bez wypadków, zawodnicy zadowoleni i my też. Trochę się obawialiśmy, bo rajd w Złotoryi organizujemy po raz pierwszy. Wielkie podziękowania dla władz miasta, komendanta powiatowego policji i współorganizatorom. Trasę, technikę i media obsługiwało łącznie ponad setka osób – powiedział po wręczeniu nagród dyrektor rajdu, Ryszard Krawczyk. Gospodarzem wydarzenia był Automobilklub Złotoryjski.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiały wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code