Opublikowany: wt, Cze 23rd, 2020

Szybka akcja ratowników medycznych (WIDEO)

Późnym wieczorem w poniedziałek w jednym z gospodarstw na terenie gminy Paszowice doszło do wypadku. Mężczyzna miał poważnie uszkodzoną tętnicę udową. Konieczna była szybka i sprawna pomoc.

Na miejscu zjawił się Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabezpieczył ranę i podjął decyzję o natychmiastowym transporcie pacjenta do specjalistycznego szpitala. Wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia. Ze względu na czas nie było wyznaczonego lądowiska – karetka wyjechała naprzeciw Ratownika 13, towarzyszył jej zastęp JRG z Jawora. Miejsce spotkania wypadło w miejscowości Luboradz (gmina Mściwojów). Helikopter lądował ok. godz. 21 na bocznej drodze powiatowej w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej DW363. Strażacy na kilkanaście minut wstrzymali ruch. Ranny został bezpiecznie przetransportowany. We Wrocławiu, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej czekała na niego specjalistyczna pomoc medyczna.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..